مشاوره شغلی

به دست آوردن یک شغلی خوب، داشتن مهارت های شغلی و دانستن مسیرهای دستیابی به آن برای هر شخص یک نیاز است. متاسفانه اغلب دانشجویان و فارغ التحصیلان تنها به مسیرهای طی شده توسط دوستان و آشنایان یا مسیرهای متداول موجود روی می‌آورند.
این در حالیست که مسیرهای متعدد شغلی و حرفه ای در دنیای فنی-مهندسی و مدیریتی وجود دارد که برای طی آن نیاز به داشتن مهارت هایی نظیر شناخت ابعاد انتخاب شغل رویائی، رزمه نویسی و مصاحبه موفق هست.

اهمیت مشاوره شغلی

اهمیت انتخاب شغل آینده، شناخت مهارت‌ های لازم برای موفقیت ورود به یک شغل و حرفه‌ به عبارتی مهندسی شغل بر کسی پوشیده نیست. همانطور که می دانید رضایت شغلی به عوامل زیادی همچون علاقه، توانایی، روحیه فردی و ... بستگی دارد. طبیعتا شغل و حرفه بخش اعظمی از زندگی هر شخص را در طول شبانه روز در بر می‌گیرد، این مسئله تاثیرات بسیاری بر حالات روانی وی خواهد داشت. در واقع کاری که برای آینده خود انتخاب کرده‌اید، تنها ابزار امرار معاش شما نیست، بلکه جنبه‌های مهم زندگی تان مانند: طرز لباس پوشیدن، مدل صحبت کردن، طرز فکر و .... را تحت تاثیر خود قرار می دهد. همین موضوع نشان دهنده اهمیت شغل در زندگی افراد است. ما در کنار برگزاری آموزش های کاربردی برای کسب مهارت های لازم و دستیابی شما به جایگاه شغلی مطلوب، وظیفه خود می دانیم با ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای مناسب برای تحقق پذیری این اهداف، موفقیت شما دانش آموختگان عزیز را تضمین نموده و از تجربیات مدیران و مدرسان توانمند نوین پارسیان شما را بهره مند سازیم. در همین راستا دسترسی به ویدئوهای سلسله جلسات وبیناری " شغل رویائی من" ارائه شده توسط دکتر " علیرضا قندچی " در این سایت ممکن شده است تا شما بدون دغدغه و فقط با صرف زمان جهت تماشای این وبینارها با معیارهای موفقیت شغل و حرفه مورد علاقه تان آشنا شوید.

01
جلسه اول به نحوه انتخاب مسیر دستیابی به شغل مناسب و عوامل اثرگذار در این مسیر پرداخته شده است. مهندسی شغل بر اساس معیار و توانایی شما، شناخت نقاط قوت و ضعف تان درکنار واقف بودن به انتخاب مشاغل پیش رو همچنین نیاز بازار کار به خصوص در حوزه های فنی و مهندسی از سرفصل های این جلسه می باشد.
02
جلسه دوم به لزوم داشتن رزومه ای مناسب برای انتخاب مشاغل پیش روی شما می پردازد. تکنیک های نحوه نگارش یک رزومه برنده، انواع آن، لزوم شناسایی موارد مهم نیاز شغلی و کارفرما، بکارگیری کلمات کلیدی و کاربردی در رزومه و مهارت های لازم در این مرحله جهت انتخاب رزومه شما توسط کارفرما در مصاحبه، به عنوان یک گام رو به جلو در رسیدن به شغل مطلوبتان، می پردازد.
03
جلسه سوم به مرحله بعدی پیش رویتان که همان عبور موفقیت آمیز از یک مصاحبه شغلی و نحوه برگزاری این جلسه با نتیجه دعوت به همکاری از شما می پردازد. نحوه آمادگی برای مصاحبه، نحوه برخورد با کارفرما در جلسه، تکنیک های پاسخگویی موفق به سوالات و نحوه پیگیری پس از جلسه و ... سرفصل های این بخش را شامل می شود.
04
جلسه چهارم، در این مرحله جهت کسب موفقیت شغلی باید استراتژی‌هایی تعیین کنید تا شما را از دیگران متمایز سازد. بدین ترتیب می‌توانید در فضای رقابتی در محل کار، به موفقیت برسید. اقدامات متفاوت و زیادی وجود دارد که می‌توان از طریق آن‌ها به موفقیت شغلی مورد نظر خود رسید. در ادامه این وبینار نکات طلایی برای دستیابی به اهداف تان را مشاهده می کنید. نحوه برخورد با همکاران، مدیر بخش و تکنیک های که باید در محل کار رعایت کنید از جمله سرفصل های این جلسه می باشد.