مشاوره شغلی

شغل مطلوب شما و داشتن مهارت و دانستن مسیرهای دستیابی به آن برای هر شخص الزامیست. متاسفانه اغلب دانشجویان و فارغ التحصیلان تنها به مسیرهای طی شده توسط دوستان و آشنایان یا مسیرهای متداول و موجود روی می‌آورند.
این در حالیست که در مسیرهای متعدد شغلی و حرفه ای در دنیای فنی ، مهندسی و مدیریتی وجود دارد که برای طی مسیر نیاز به مهارت های نظیر شناخت شغل رویائی ، رزمه نویسی و مصاحبه موفق هست.

اهمیت مشاوره شغلی

اهمیت شغل مناسب و ضرورت انتخاب و مهندسی شغل در زندگی بر کسی پوشیده نیست. رضایت شغلی به عوامل زیادی همچون علاقه ، توانایی و روحیه و ... بستگی دارد. واضح است که شغل هر فرد بخش اعظمی از ساعات بیداری یک انسان در طول شبانه روز را به خود اختصاص می‌دهد. این مسئله تاثیرات بسیاری بر حالات روانی یک فرد خواهد داشت. درواقع کاری که برای آینده خود انتخاب کرده‌اید، تنها ابزاری برای امرار معاش شما نیست. شغل هر کس جنبه‌های مهم زندگی مانند: طرز لباس پوشیدن، مدل صحبت کردن، طرز فکر و بسیاری از موارد زندگی او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همین موضوع نشان دهنده اهمیت شغل در زندگی هر فرد است. ما در کناربرگزاری آموزش های کاربردی و لازم جهت کسب مهارت لازم برای دستیابی شما به جایگاه شغلی مطلوب و درشان وظیفه خود می دانیم که خدمات آموزش و مشاوره جهت کسب مهارت های جانبی لازم که برای موفقیت هر دانشجوی و دانش آموخته ما در این حیطه لازم است را ارائه نماییم و از تجربیات مدیران و اساتید نوین پارسیان شمارا بهرمند سازیم لذادسترسی به ویدئوهای سلسله جلسات وبیناری برگذار شده تحت عنوان " شغل رویائی" من توسط دکتر علیرضا قندچی " را دراین صفحه قرار دادیم تا شما بدون دغدقه وفقط با صرف زمان جهت دیدن این وبینارها به این مهم که لازمه موفقیت جهت رسیدن و دستیابی به شغل مطلوبتان است دستیایبد.

01
جلسه اول به آنچه که در مسیر انتخاب شغل مناسب وعوامل مهمی که شما دراین مسیرباید به آن توجه داشته باشید پرداخته شده است. مهندسی شغل براساس معیارو توانایی شما، شناخت نقاط ضعف و قدرتتان درکنارواقف بودن به انتخاب های شغل های پیش روو همچنین نیاز بازار کارخصوصا در حوزه فنی ومهندسی سرفصل های این جلسه می باشد.
02
جلسه دوم به لزوم داشتن رزومه های مناسب جهت شغل های پیش روی شما می پردازد. تکنیکهای نحوه نگارش یک رزومه برنده ، انواع آن ، لزوم شناخت موارد مهم نیازشغلی وکارفرما، پرداختن به کلمات کاربردی در رزومه ومهارت های لازم در این مرحله جهت انتخاب شدن رزومه شما توسط کارفرما برای مصاحبه و یک گام به جلو جهت رسیدن به شغل مطلوبتان پرداخته شده است.
03
جلسه سوم به مرحله بعدی پیش رویتان که همان طی موفقیت آمیز مرحله مصاحبه شغلی و نحوه برگزاری این جلسه با نتیجه دعوت به همکاری از شما می پردازد.نحوه آمادگی برای مصاحبه ، نحوه برخورد با کارفرما درجلسه ، تکنیک های لازم جهت پاسخ دادن به سئوالات درجلسه و نحوه پیگیری بعد از جلسه و ... ازجمله سرفصل های این جلسه می باشد.
04
جلسه چهارم، در این مرحله جهت کسب موفقیت شغلی باید استراتژی‌هایی را تعیین کنید که شما را از دیگران متمایز سازد. بدین ترتیب می‌توانید در عرصه ی پر از رقیب محل کار، به موفقیت برسید. اقدامات متفاوت و زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها به موفقیت شغلی مورد نظر خود برسید. در ادامه نکاتی طلایی در راستای نیل به اهداف تان را دراین وبینارمی توانیدبیابید. نحوه برخورد با همکاران ،مدیربخش وتکنیک های که باید در محل کار رعایت کنید ازجمله سرفصل های این جلسه می باشد.